Jak se namotivovat k běhu?

2. února 2016 v 21:39 | Kačka |  Tipy
Ahojahoj :)
Dneska přicházím s prvním pokusem o nějaký smysluplný článek :D:)
Bude to něco na téma jak se pořádně namotivovat k běhu. :)
A proč přidávám zde na blog jako první článek o běhu právě motivaci? Jelikož ta je hodně důležitá k prvnímu výběhu..:)
Je důležité si uvědomit, že to chcete vy sami, že se do toho nenutíte, že vás do toho nikdo jiný nenutí..zkrátka že to je z vaší svobodné vůle a chuti. Když je to z jakéhokoli jiného důvodu, nemá to smysl, jelikož vám to nevydrží a dříve či později skončíte. No a jak získat tu chuť? Zkusím vám zde podsunout pár z mnoha důvodů, proč je běh úžasný sport a snad vás to trochu nabudí.

  • Máte plno starostí ze školy/ práce/ osobního života/ čehokoli jiného?

Není lepší odreagování než vyběhnout ven, hodit všechny starosti za hlavu, do sluchátek si třeba pustit oblíbené písničky a nechat se unášet tou volností a neomezeností pohybu!
Běh si získává své přízněnce hlavně právě z tohoto důvodu!
Zaručuju vám, že po doběhu vás zahrne skvělá nálada a pozitivní myšlení způsobené vlnou endorfinů vyplavených z vašeho těla na povrch!

  • Máte pocit, že nejste v ničem výjimeční?

Tohle byl jeden z mých důvodů... A věřím, že tento pocit má více lidí!
Ne každý má holt nějakou přednost, nějakou činnost, kterou by vynikal nad ostatními. Kdo však říká, že se s tím musíte narodit? Dle mě si člověk daleko více cení toho, co si sám vybojoval. No a právě běh je skvělý způsob, jak vyniknout z davu. Každým tréninkem se posunete výš a výš. A jednoho dne si najednou uvědomíte, že jste to zvládli...že již nepatříte do davu stereotypních lidí. Tímto neshazuji žádnou jinou činnost..cokoli vám jde dobře je úžasné!:) Tohle je jen tip! ..odzkoušený :D :)

  • Trápí vás váha či nevypracovaná postava?

Tohle je všeobecně známý fakt...ALE! Jak jsem již psala v úvodu, je důležité si k běhu získat lepší pouto než pouze takové, že to berete jako povinnost, aby jste shodili nějaké to "kilčo".
Každopádně můžu vám potvrdit, že neznám na hubnutí lepší sport! A to nejen ze své zkušenosti, kdy mi pomohl běh spolu se zdravou stravou zhubnout 10kg a dost dobře vytvarovat svaly na zadku, nohách a břichu, ale také z pohledu na svou mamču, kterou jsem před nedávnem začala trénovat. A po dlouhé stagnaci váhy se konečně jako zázrakem po pár prvních běhů hnula dolů. Zázrak? Ne! Pouze poctivé běhání. :)

  • Nejlevnější sport?

Běh!
Jediné co potřebujete jsou boty, tepláky/normální legíny a jakékoli tričko. Jako začátečníci nepotřebujete zcela nic výjimečného. Stačí vám tyto základní věci, které má doma jistě každý. Ano, je pravda, že později již do běhání nejspíš vrazíte nějaké peníze, ale to není nutné. I v zcela běžných každodenních věcech jde si skvěle zaběhat. :) Je to pouze na vás, zda zainvestujete do tohoto sportu nebo ne..a výsledek na těle a duši je stále stejně dobrý!

Mohla bych pokračovat dále a dále...běh má vážně nespočet důvodů, proč by vás měl zaujmout. Jen jde o to se o nich dozvědět.
Je to skvělá náplň volného času....nejen že strávíte čas venku, získáte pozitivní pohled na svět, krásné tělo, pocit výjimečnosti, ale také na hobby závodech můžete získat nové přátele!
Doufám, že jsem aspoň někoho odhodlala nazout boty a vyběhnout ven. Jde o to, dát tomuto sportu aspoň šanci. Pak sami poznáte, zda to pro vás je, nebo ne.
Tak přeji krásný zbytek večera! :)
Katuliinka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama